Material design jednoducho na webe? Áno!

Material design sa mi už od uvedenia veľmi páčil.
Ako čas išiel ďalej, začal som po nete hľadať spôsob ako v tomto designe vytvoriť web bez toho aby som si tie prvky musel sám vytvárať. Týmito pokusmi som si prešiel kým som nenarazil na Polymer, ale nech som sa snažil akokoľvek nevedel som to stále sprevádzkovať a celkovo mi to prišlo ako dosť náročné a tak som sa na to vykašlal.

GetMDL.io

Zrazu som naďabil na túto vecičku - getmdl.io. Alias Material design light. Išiel som ho teda vyskúsať. Na tejto stránke som si vyčítal čo a kde musím pridať aby som tento "framework" dostal na web. Keďže som tak pohodlný človek, že stiahnuť obrázok a dať ho do priečinku s projektom je pre mňa náročná záležitosť, využil som Hosted(CDN) možnosť importu.
Treba si samozrejme prispôsobiť aj farbičky a to na Customize záložke.
Po "naimportovaní" všetkých knižníc môžeme začať pridávať komponenty. Na moje prekvapenie je tam toho viac než dosť od layoutu po tooltipy a to všetko v štýle MD a jednoducho.
Tak napríklad, poďme si pridať nejaké tlačítko   <button class="mdl-button mdl-js-button mdl-button--raised mdl-js-ripple-effect mdl-button--accent">
  YEA, Tlačítko
</button>
Stačí nám tento riadok kódu a tlačítko máme na svete.


Takýmto štýlom si môžeme vytvoriť celý web a príkladom toho je aj tento môj blog, ktorý som vytváral s pomocou tohto šikovného pomocníčka.
Je to nádherná a neuveriteľne pohodlná záležitosť, kde netreba takmer nič iba pridať kus kódu. Hoci Material design light nie je priamo od Googlu a tak tam môžete nájsť nejaké kozmetické nepresnosti, stále je to super cesta ako si jednoducho vytvoriť web v Material designe.