Chiná #1: laser, UV pero, svietiaci kábel

Všetci si pamätáme nejakú vec ktorú sme neskutočne chceli keď sme boli malí. Týmto prvým dielom rozbieham menšiu sériu tu u mňa na blogu v ktorej vám ukážem čo som si kúpil z Chiny. Vždy niečo vyberiem na určitú tému a dnes ako ste si mohli všimnúť pôjde o úplné blbosti ktoré som buď ako malí vždy chcel alebo ma zaujali.

LaserLaser

Ako prvý item je legendárna vec z detstva a to laser. Kto ho náhodou niekde na jarmoku splašil behal s ním a svietil kade tade. Tak ma napadlo čo tak kuknúť eBay? A úvaha bola správna - našiel som za $2.65 túto machrovinku, tak som neváhal a objednal. Laser funguje, dosah je krásny - v tme minimálne také dva kilometre. Papá 2x AAA batérie (tie čo sú v ovládačoch od TV napríklad. Bohužial tak ako krásne svieti tak krásne aj papá tie baterky a nemáte problém ich hneď vybiť. Avšak batérie sa stále potom dajú používať napríklad v spomínanom ovládači, pretože vďaka vybíjacej charakteristike týchto bateriek im rýchlo klesne voltáž a nízka sa laseru nepáči. Takisto laser nefunguje na nabíjateľné batérie. Ale, dobrá kúpa!

eBay - FREE SHIPPING - $2.65

UV pero

UV pero

Ďalšia kravinka, ktorú každý minimálne raz držal v ruke. Jednoduchý princíp - napíšem "neviditeľný text" a vidieť je ho až po tom čo na dané miesto zasvietim UV laserom. Primitívna hračka ktorú ale takisto veľa ľudí v detstve vyhľadávalo. Takže z eBayu môžete túto srandu získať za smiešnych cca 74-76 centov. Čo je fakt cena Kofoly v zľave.

eBay - FREE SHIPPING - $0.76

Svietiaci kábel

Svietiaci kábel

Na túto blbosť som natrafil náhodou, keď som hľadal káble do telefónu, ktorému venujem samostatný post. Princíp tejto blbosti je jednoduchý. Dve LEDky na oboch koncoch a plastový kábel. Bohužiaľ, kábel nemá moc vôle sa ohýbať a stále má tendenciu vyzerať ako na obrázku. Môžete si vybrať rôzne farby - červenú, zelenú alebo modrú.

eBay - FREE SHIPPING - $0.83

Svietiace tyčinky

Svietiace tyčinky

Ako deti sme nosili náramky podobnej "technológie." Dodnes je ich dostať na diskotékach. Princíp je jednoduchý - polámete a svieti. Na zeleno. Originál toto slúži pre rybárov ale čo s tým spravíte je jedno. Či už sa s tým len tak budete hrajkať alebo to rozstrihávať a špiniť s tým chodník. 50 za 2,75.. no tak si nedáte jednu veľkú Milka čokoládu.

eBay - FREE SHIPPING - $2.75

Pero v tvare zbrane

Pero v tvare zbrane

Posledná vec je totálna kravinka alias plastové pero ktoré vyzerá ako zbraň. Toto som konkrétne nechcel ja ale zaujalo to mojho spolužiaka ktorému som to následne zo srandy objednal. Po objednaní však nevidíte ani približný dátum dodania takže to je prekvápko a keď už príde vyzerá tak ako by ste čakali. Ako Made in China. 

eBay - FREE SHIPPING - $0.76

Ceny sa môžu v závislosti od času vášho prezerania zmeniť a takisto produkt nemusí byť dostupný. Ja sám sa snažím na eBayi vždy nakúpiť najlacnejšie a preto linky na produkty nemusia po čase fungovať. Ale s trochou znalostí angličtiny nebude problém danú vec znova nájsť.