Domény zdarma, nielen .tk

Domény ZDARMA!! Alias slová na ktoré každý pravý slovák zareaguje.
Dnes vám predstavím pár domén, za ktorých registrovanie zaplatíte presne nula eur!
To se vyplatí Horste.

Aké domény sú zdarma?

Domény ktoré sú zdarma sú .tk, .ml, .ga, .cf, .gq.
Pôvodne bola zdarma najpopulárnejšia(o ktorej ste možno už počuli) - .tk čo je doména Tokelau Islands.
Po vyplnení chvíľkového formuláru si môžete na doménu nastaviť vlastné DNS záznamy a do pár minútiek máte všetko funkčné.

Registrácia

Registrácia týchto domén je veľmi jednoduchá. Pokiaľ však idete túto doménu registrovať prvý krát odporúčam ísť cez dot.tk a to hlavne pre to aby ste sa registrovali v ich systéme. To je možné prostredníctvom Facebook, Google, Microsoft účtu.
Pravdepodobne to ide aj na samotnom webe ich systému freenom.com ale neviem, keďže som prihlásený prostredníctvom Facebook účtu chodím cez dot.tk.
Prečo sa registrovať v ich systéme? Kôli tomu, že túto doménu zdarma môžete získať na rok, za dlhší čas si zaplatíte. Ale aj nemusíte, pre to je potreba byť prihlásený v ich systéme aby ste si ich na webe freenom.com mohli doménu predĺžiť na ďalších 12 mesiacov čiže jeden rok. To je však potrebné urobiť 14 dní pred koncom domény inak sa z nej stane bordel na ktorý umiestnia reklamy a vaši návštevníci sa tak nedostanú na váš web ale na sídlo reklám. Spätná free registrácia už nie je možná(ale pár krát sa mi to neviem ako podarilo) iba ak by ste si za ňu zaplatili, ovšem kto by to robil keď tu máme krajšie koncovky však?.
Preto si odporúčam vytvoriť nejakú pripomienku v kalendári, ktorá vám to včas pripomenie aby ste si mohli užívať ďalší a ďalší rok domény zdarma. Na spomínanom webe dot.tk si registrujete iba .tk doménu ak však chcete ostatné spomínané domény .tk, .ml, .ga, .cf, .gq potrebujete si ju registrovať freenom.com.

Pozor na pár vecí

Keďže sú tieto domény registrovatelné zdarma počítajte s tým, že ak by ste z nich chceli odosielať e-maily narazíte na problém v podobe toho, že každý lepší mailserver vás s najväčšiou pravdepodobnosťou hodí do spamu.
Čo je logické keďže tieto domény sú určite obľúbené na rozosielanie super mailov o tom ako schudnúť za 4 sekundy v spánku rôznymi botnetmi a podobne.
Ďalej by som upozornil taktiež na to, že pár prehliadačov, firewallov(ak používate Kerio Control/iný na Snorte založený firewall stačí pridať výnimku ET rule.) vás na tieto stránky nepustí, nehovoriac o tom, že Facebook s tým bude mať možno tiež zo začiatku problém, že budete musieť opísať capatchu ak link náhodou pošlete svojmu kamarátovi.

Obrázok Tokelau Islands z NASA.