Letooo! alebo.. čo z toho

Hovoril som, že sem budem písať aj svoje pocity dojmy a iné bláboly... tu je jeden.

Ako ste si už mnohí stihli asi za ten mesiac všimnúť, je leto.. áno občas mi to dlhšie trvá ale to je iba tým, že sa mi nechce.

Časy dovoleniek už máme väčšina za sebou a ak nie tak to niektorých ešte len čaká. 
Ľudia "školo"povinný si povedia .. veď už je polovica preč o mesiac zase tá diera. Áno správne už len mesiac, ani neviem prečo ale nejako sa do tej diery nepochopiteľne teším. Viem však že ten pocit ustane približne o minútu odkedy tam vstúpim. Čaká ma dúfam posledný rok a už sa tam nikdy nevrátim.. To bude slasť.
Ale viete, o čom je leto keď ho strávite celé na brigáde. Tie časy, keď som mal cez prázdniny jediný problém, kde ísť dnes von sú bohužiaľ preč, a čím starší som tým viac sa na leto už ani moc neteším.
To leto si cez tie víkendy človek moc neužije ale aspoň sa na ne stále rovnako teší ako cez dieru smiley.

"Letné" Počasie

Neviem, čo to je za nový meteorologický trend rokov posledných cez leto každý víkend usporiadavať dažďovo-búrkové slávnosti.
Kurnik, celý týžden som zavretý v obrovskej budove bez okien a vtedy si vonku vypeká jedna radosť, v piatok prídem domov a tadá spustí sa dažďová symfónia a ak nie, aspoň padne teplota o desať stupňov, veď aby bola sranda ňe.
V konečnom dôsledku si radšej pomyslím, nech tá robota je aj cez víkend.

Celkovo počasie posledných rokov hodnotím ako 10 mesiacov zima .. 2 mesiace teplo. Avšak nie v presnom cykle ale to dvojmesačné teplo je rozpočítané na prázdninové pracovné dni a pár dní pred a po prázdninách.

"Keď už teplo tak grill," povedali si a preto aj tento rok zo mňa cez leto viac ztieklo než som vypil. Hlavne posledný víkend kedy sme sa rozhodli v hojnom počte 4 ľudia ísť stanovať a musel som si vyniesť veci.
Optimálne počasie je pre mňa okolo 26 stupňov zamračené jemný vetrík a dážď nikde. Občas sa mi to splní ale potom príde znova niečo so slovami "pome mu to dosrať" a začne znova dážd(pozn red. hlavne cez víkendy samozrejme).

Človek sa má vedieť tešiť z maličkostí .. napríklad z výplaty

No nič, tu som vám jemne zhrnul moje leto ako vyzerá už po druhý rok viac-menej.
Snáď ho vy máte krašie.. nie snáď.. skoro všetci ho majú krajšie..
Ale aj tak sa všetci(čo musia) nakoniec v septemberi vrátime do dieranských lavíc. A tí ktorí nie, závidím.