Myšlienkovník #1 - Teplo prichádza a ja maturujem

Je tu máj tepla čas a konečne to aj začínam pociťovať. Vitajte pri mojej ďalšej meteorologickej sonde kde vám popíšem nejaké tie slová.

Maturujem

Prvý text bude o jednej bohom zapomenutej Diere zvanej SOŠ Stará Turá kde sa mi konečne blížia maturity a konečne budem mať príležitosť navždy opustiť toto tu. Sám neverím že po 133 týždňoch nastáva koniec. Či sa to predĺži na september alebo nie .. to záleží na chodiacom slovníku.
Čo potom? No to je ťažšia otázka. Oskúšal som podať si prihlášku na STU FEI do Bratislavy.. uvidíme ako to dopadne.

Hrali sme hokej

Máme po majstrovstvách.. teda iba my.. a taliani. Tento rok sa znova prejavili hokejový pafanúšici na plno a ja som patril medzi nich. To čo sme sledovali asi nemožno vyjadriť inak ako .. realitou posledných rokov. Slovenský hokej upadá, kompetentný s tým nič nerobia a všetci "sa cítia byť unavený."

Igor nebude chodiť do parlamentu

Igor Matovič. Človek ktorý podľa mňa pre slovenskú politiku spravil za posledné roky asi najviac. Volil som ho, absolútne sa za to nehambím a ani raz som nepochyboval o tom, že by som volil nesprávne. Nie je to šašo, ani blázon.. je to jediný človek v tom 150 člennom nonsensy ktorý sa nebojí zlodejom do očí povedať že sú zlodeji hoci niekomu sa jeho vystupovanie pozdávať nemusí. To je im samozrejme nepríjemné (veď komu by bolo) a keďže sebareflexie má naša vládnuca koalícia asi tak ako vyučujúci v Diere hľadajú všemožné cestičky ako Igora odstaviť.
„Venčil som nášho psa a pristúpil ku mne pán, o ktorom som si najskôr myslel, že mi chce podať ruku. Stiskol mi ju veľmi pevne, vulgárne ma oslovil a povedal: „Do pondelka máš termín a vypadneš odtiaľ. Inak ti nájdem sám vlak. My ťa vyhadzovať nebudeme.“  - toto boli slová ktoré povedal Igor na tlačovke kde oznámil začiatok svojho bojkotu. Tieto slová mu mal adresovať neznámy človek a Igorovi všetky indície vedú k nášmu TomTomovi Kapitánovi. Igor hovoril, že sa s vyhrážkami nestretol prvý krát. Incident, keď mu niekto poslal v obálke domov ostré náboje najprv tajil pred verejnosťou no nakoniec ho prezradil, vydal sa na NAKU a to je asi tak ako keď sa v Diere človek snaží vysvetliť pravdu.. Vyšetrovateľ, v ktorého kompetentný dúfali, že nič nezistí lebo tam bol 4 dni zistil, že list prišiel z Revúcej, odkiaľ pochádza aj Danko. Igor dokonca tvrdí, že človek ktorý tie náboje poslal je  rodinný známy nášho "precedu" parlamentu. Viac tu.


Zdroj: FB: Andrej Danko Prezidentom

Igor bude v parlamente chýbať avšak jeho činnosť neskončí a tomu som veľmi rád. Som zvedavý ako toto bude pokračovať.

Konečne teplo

Sám tomu neverím ale po dobe ľadovej kedy mi už začala liezť zima na nervy ešte viac ako inokedy. Bol máj a stále zima.. stále som mal bundu.. stále som mrzol avšak tento týždeň pravdepodobne nastalo vykúpenie. Pamätám si na časy kedy také oteplenie ako zažívame teraz bolo na konci marca. Dúfam, že dážď a zimu dlho neuvidím a konečne sa mi bude radostnejšie chodiť po našej malej skorumpovanej krajine. Po mature(ak to všekto vyjde samozrejme ako píšem vyššie) budem mať 4 mesiace voľna a času. Teším sa na to a ak ma bude sprevádzať pekné počasie budem ešte radšej.

 

To by bylo na dnes vše..
Ďakujem všetkým, ktorí prišli až sem po koniec. Ďalší Myšlienkovník zasa nabudúce keď sa mi nejaké myšlienky nahromadia v hlave.