Myšlienkovník #2 - Leto

Po veľa dňoch sa zase Vám ozývam, aby som prešiel urážky hystérie... ale nie Danka je všade za posledné dni zasa dosť. Zdravím vás pri ďalšiom Myšlienkovníku v poradí číslo dva lebo som lenivý. Dnes už je inak ako naposledy.

Mám za sebou úspešne maturitu! Získal som ju a vypadol z Diery, slávnostne som si pri odchode odpľul. Do tej dediny mesta sa už nikdy nechcem vrátiť.  Bola to životná chyba. Ale už dosť sebaľutovania sa prejdeme k tomu, že ukončením maturity a zobratím-ma na výšku som získal 3 mesiace prázdnin. Dva a pol sú za mnou a ako to hodnotím doteraz? Ťažko povedať, cez týždeň robím a cez nejaký víkend sa aj udeje nejaký ten zážitek. Ale ako som sa dobre cítil, keď bol jún, všetci v školách a ja som mal voľno(teda.. ako sa to vezme vzhľadom na robotu) to bol neopísatelný pocit. Zrazu však začali prázdniny aj pre obyčajných smrtelníkov - a to pre všetkých školákov keď hodziny odbily júl. Samozrejme v mojom Novom Meste pod nad Váhom už v júni začali na našej známej vodnej ploche Zelená voda(fakt zelená).. teda nie priamo na nej ale pri.. zábavy diskotékového charakteru. Samozrejme, už hneď na otváraciu akciu išlo kopa mladých ochechúl a rôznych sokerákov ktorí popri občianskom(ktorý je pre niektoré/ych exkluzivita) získali nejakú tu flašku čistej vody a šli si robiť hanbu a spoločne zakrývať ksicht na fotkách(mnohých vytvorené na iZemiakoch, čo naznačovala ich kvalita) ktorých následne boli plné Facebooky a Instagramy.  Ale aj to patrí ku každému letu.

Ja som začiatok oficiálnych letných prázdnin strávil už niekoľký krát na Chorvátskom ostrove Brač. 

 

Chorvátsko 2017 #summer #holiday #brac #island #croatia

Príspevok, ktorý zdieľa Kjuboun (@kubonm),

Na ktorom bolo už tradične docela dobre. Je dobré, keď človek aj takto na dovolenku ide znova na miesto, na ktorom už bol. Hneď sa vie orientovať, vie kde je čo, kde je kto a čo sa zmenilo(pozn. red. neplatí pre Chorvátsko, kde majú f pivnici.)
Prvé dni sme strávili v hoteli Svpetrvs Waterman(alli-n takže voda, pizza, melón neobmedzene) v mestečku Supetar. Viac som bol v bazéne ako v mori ale to sa potom posledné dni zmenilo, keď sme sa presunuli do neďalekej dediny Postira. Hoci mi tam bolo dlho, nebolo tam zle. Až na to horko. Teplota bola tridsať. Pot však na päťdesiat. 

Keď už sme pri tom teple, posledné týždne na Slovensku útočil pán Slnko vysokými teplotami, ktoré mi zabezpečili neustále potenie, keďže nie som špáratko. Tento rok teploty nemali problém dosiahnúť 38 stupňov teplotných. V robote je to zlo. Naštastie som v útrobách firmy vyhrabal ventilátor, ktorý som dodatočne prispôsobil aby nemal stupne rýchlosti ale prívetivé módy Teplo, Horko, Sauna. Tento kamarát mi pomáhal prežiť tieto dva týždne v poriadku.
Ako ale každé leto, aj toto sa rozhodlo, že víkendy letné nebudú. Cez týžden peče, cez víkend prší. Ďakujem. 

Avšak jeden týždeň som teplotne nezvládol a tak sme s rodinou šli na Oravu do dedinky . Kde síce 30 bolo ale druhý deň 24, čo bol raj. Strávili sme tri dni v peknej chatke a navštívili mlyn a ostrov na priehrade. 

 

#orava #slanica #island #water #nature #slovakia

Príspevok, ktorý zdieľa Kjuboun (@kubonm),

 

Keď sa na to takto človek pozrie, zatiaľ toto je toto leto celkom v pohode. Zážitkov bolo a snáď ešte bude. Takisto aj Vám prajem krásTny zvyšok leta. 

 

A na záver fotografia, ako je to keď tankujete autobus.... peňaženka štastná nebude. 

 

Také bežné tankovanie 😂😂 🚍 #bus #omv #nmnv

Príspevok, ktorý zdieľa Kjuboun (@kubonm),

To by bylo na dnes vše.. Ďakujem všetkým, ktorí prišli až sem po koniec. Ďalší Myšlienkovník zasa nabudúce keď sa mi nejaké myšlienky nahromadia v hlave.