Z O2 do 4ky

Z mláky do kaluže? Ani nie.. Skôr z kaluže do mláky.

V O2 som bol od roku 2012 presne. Vtedy som tam išiel kôli cenám. Internet až tak populárny nebol avšak ihneď som si dal aj ten. Mal som na začiatok 500MB internetu na mesiac a to mi pri EDGE pripojení stačilo. Lenže prišla doba keď EGDE už bol pekný nonsens, keď ostatní operátori ponúkali dávno už H/H+. Žijem v malebnom mestečku Nové Mesto nad Váhom, takže nikdy sme neboli jedny z tých, ktorí si mohli užívať najnovšie sieťové štandardy ako prvý. Až v jeden deň asi dva-tri roky po tom, čo konkurencia mala H/H+ "aj na hajzli," prišlo s tým aj O2. Samozrejme... na hajzli ste mali smolu.
Roky šli ďalej a začal sa objavovať nový štandard mobilného internetu - 4G/LTE a história sa opakovala. Je rok 2017 a približne pred polrokom zavítalo 4G od O2 aj sem k nám do nášho mesta. Znova to trvalo, znova máme na hajzli smolu. A tak ma to už prestalo baviť.

Objavil som štvorku

Vedel som že existuje nejaká tá 4KA a po poslednom zľavnení som sa o ňu začal jemno zaujímať. Zistil som, že v našom meste je "čiastočné pokrytie"... Čo to znamená Róbert? Pýtal som sa sám seba. A tak ma napadla krásna vec ako toto overiť. Ísť si kúpiť kartu s kreditom za 4€ s novým číslom .. dať do telefónu a testovať. A presne tak som spravil. Zaplatil som 4€ .. Za 1€ kúpil 1GB internetu a išiel som testovať. Dospel som k názoru, že v našom meste je takmer všade 4G absolútne bez problémov. Jedine v pivnici chytím roaming.

Ako je to s cenami?

Ceny boli ten hlavný faktor môjho prechodu do štvorky. V O2 som mal O2 Fér (ale fér asi iba pre nich) a NEUVERITEĽNÝCH 1GB internetu za 8€ mesačne, ktoré ste ani neminuli lebo ste na EDGE nemali ako. K tomu som prevolal nejaké to euro padesát (1 min - 0,13€ .. svojej doby najlacnejšie, dnes nonsens). Čiže sme sa dostali na nejakých 10€ mesačne za 1GB dát a pár prevolaných minút.

4KA now.
Aktuálne mám v štvorke paušál TO.10 kde mám 10GB v sieti 4KY, 1GB v národnom roamingu (Telekom, rovnako ako O2), 100 min/SMS. Za 7,50€.

Vidíte ten rozdiel?

Aľe aľe.. štvorka má horší signál

No má, pretože je tu krátko a nedá sa všetko ihneď. Avšak oproti O2 pociťujem minimálne rozdiely v signále v našich končinách preto myslím, že som len a len získal. Jasné, 4KA neni na cestovanie. Je treba si vyskúšať tú sieť, a pokiaľ sa väčšinu času pohybujete v meste a máte tam overené, že signál je .. nie je čo riešiť.

Ja som prechodom do 4KY iba získal. Získal som o 10GB naviac, ktoré ani nedokážem minúť a som spokojný. Hlavne s cenami.